  • LM3622M-8.4
LM3622M-8.4
advertisement
Manufacturer No:
LM3622M-8.4
HK JDW NO:
815-LM3622M-8.4
Package:
SOIC
Datasheet:
Description:
DUAL Battery Management ICs 8 Pins SOIC
Quantity:
In Stock : 3734
Step5Bar-code shipping tag
LM3622M-8.4
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    8
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    SEATED HGT-NOM
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Pin Count
  • Output Voltage
    8.4V
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Analog IC - Other Type
    BATTERY CHARGE CONTROLLER
  • Current - Output
    25mA
  • Voltage - Output
    8.4V
  • Input Voltage (Min)
    4.5V
  • Input Voltage (Max)
    24V
  • Switcher Configuration
    SINGLE
  • Length
    4.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Width
    3.9mm