  • LHLP10TB150MB
LHLP10TB150MB
advertisement
Manufacturer No:
LHLP10TB150MB
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LHLP10TB150MB
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
LHLP10TB150MB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LHLP10TB150MB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    LH, LP Type
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Current Rating (Amps)
    2.2A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    15μH
  • DC Resistance (DCR)
    49mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm