  • 1255AY-3R9N=P3
1255AY-3R9N=P3
advertisement
Manufacturer No:
1255AY-3R9N=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-1255AY-3R9N=P3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
1255AY-3R9N=P3
Description:
Quantity:
In Stock : 2538
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1255AY-3R9N=P3
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DG6045C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.248W 6.30mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±30%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    4.2A
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    26.4mOhm Max
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    4.7A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm