  • LHL13NB101KQS
LHL13NB101KQS
advertisement
Manufacturer No:
LHL13NB101KQS
HK JDW NO:
782-LHL13NB101KQS
Datasheet:
LHL13NB101KQS
Step5Bar-code shipping tag
LHL13NB101KQS
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    LH, L Type
  • Size / Dimension
    0.551Dia 14.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Current Rating (Amps)
    2A
  • Inductance
    100μH
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.3MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 796kHz
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm