  • LGJ10145TS-152MR22-H
LGJ10145TS-152MR22-H
advertisement
Manufacturer No:
LGJ10145TS-152MR22-H
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-LGJ10145TS-152MR22-H
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LGJ10145TS-152MR22-H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LGJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    260mA
  • Inductance
    1.5mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.4Ohm
  • Max DC Current
    220mA
  • Current - Saturation
    220mA
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm