  • LED12W120-016-C0800-LT
LED12W120-016-C0800-LT
advertisement
Manufacturer No:
LED12W120-016-C0800-LT
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-LED12W120-016-C0800-LT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LED12W120-016-C0800-LT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Series
    LED-LT (12W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    3.35Lx1.42W x 0.90 H 85.0mmx36.0mmx23.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Input (Max)
    132VAC
  • Max Output Current
    800mA
  • Voltage - Input (Min)
    108VAC
  • Voltage - Output
    10V~16V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    ELV, Triac
  • Height
    22.86mm