  • LDEIC2330JA0N00
LDEIC2330JA0N00
advertisement
Manufacturer No:
LDEIC2330JA0N00
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-LDEIC2330JA0N00
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
LDEIC2330JA0N00
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC 1812
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LDEIC2330JA0N00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Series
    LDE
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.130W 4.70mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder Pads
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    2.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.102 2.60mm
  • Length
    4.7mm
  • Width
    3.3mm