  • LC4384C-35T176C
LC4384C-35T176C
advertisement
Manufacturer No:
LC4384C-35T176C
HK JDW NO:
477-LC4384C-35T176C
Package:
176-LQFP
Datasheet:
LC4384C-35T176C
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000C Series LC4384 176 Pin 1.8V 176-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4384C-35T176C Overview
384macrocells exist, which are cells in a mobile phone network that are primarily composed of high-power towers, antennas, or masts.You can find it in package [0].The device is programmed with 128 I/Os.It is programmed that device terminations will be 176 .The terminal position of this electrical part is QUAD, which serves as an important access point for passengers or freight.Power is provided by a supply voltage of 1.8V volts.The part is included in Programmable Logic Devices.It is recommended that the chip be packaged by Tray.It operates with the operating temperature of 0°C~90°C TJ to ensure its reliability.Ideally, the chip should be mounted by Surface Mount.This type of FPGA is a part of the ispMACH? 4000C series.Chips are programmed with 176 pins.When using this device, YESis also available.LC4384contains its related parts.In order to maintain high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].In this case, EEPROMwill be used to store the data.Surface Mountis the mounting point of this electronic part.There are 176 pins embedded in the device.This device operates at a voltage of 1.95Vas its maximum supply voltage.It is powered by 1.65Vas its minimum supply voltage.24logic elements/blocks exist.Programmable I/Os are counted up 48.It is recommended that the maximum frequency be less than 322MHz.To detect the status of input signals, there are 4dedicated inputs.
LC4384C-35T176C Features
176-LQFP package
128 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
176 pin count
176 pins
LC4384C-35T176C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4384C-35T176C CPLDs applications.
  • PLC analog input modules
  • Timing control
  • Digital designs
  • Reset swapping
  • Address decoding
  • I2C BUS INTERFACE
  • Digital multiplexers
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • Random logic replacement
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
Step5Bar-code shipping tag
LC4384C-35T176C
  • Package / Case
    176-LQFP
  • Number of Pins
    176
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000C
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    176
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.95V
  • Min Supply Voltage
    1.65V
  • Operating Supply Current
    3.5mA
  • Number of I/O
    128
  • Nominal Supply Current
    3.5mA
  • Propagation Delay
    3.5 ns
  • Max Frequency
    322MHz
  • Voltage Supply - Internal
    1.65V~1.95V
  • Delay Time tpd(1) Max
    3.5ns
  • Number of Logic Elements/Blocks
    24
  • Height Seated (Max)
    1.6mm