  • LC4384B-75F256I
LC4384B-75F256I
advertisement
Manufacturer No:
LC4384B-75F256I
HK JDW NO:
477-LC4384B-75F256I
Package:
256-BGA
Datasheet:
LC4384B-75F256I
Description:
2.5V 1mm PMIC ispMACH? 4000B Series LC4384 2.5V 256-BGA
Purchasing and Inquiry
LC4384B-75F256I Overview
Currently, there are 384 macro cells, which are low-power cell sites (towers, antennas, masts) that serve as radio coverage.A 256-BGA package contains the item.There are 192 I/Os programmed in it.The device is programmed with 256 terminations.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers or freight.It is powered by a voltage of 2.5V volts.This part is in the family [0].It is recommended that the chip be packaged by Tray.The temperature at which it operates is set to -40°C~105°C TJin order to ensure its reliability.It is mounted in the way of Surface Mount.As part of the ispMACH? 4000Bseries, it is a type of FPGA.There are 256 pins on the chip.Additionally, this device is capable of displaying [0].LC4384contains its related parts.There are 24 logic elements or blocks present.A total of 2.5V power supplies are needed to run it.A maximum supply voltage (Vsup) of 2.7V is provided.Input signals are detected by 4dedicated inputs.It is important that the supply voltage (Vsup) exceeds 2.3VV.clock frequency should not exceed [0].
LC4384B-75F256I Features
256-BGA package
192 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
256 pin count
2.5V power supplies
LC4384B-75F256I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4384B-75F256I CPLDs applications.
  • Reset swapping
  • Cross-Matrix Switch
  • INTERRUPT SYSTEM
  • Power up sequencing
  • Multiple DIP Switch Replacement
  • Address decoding
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • Field programmable gate
  • I/O expansion
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
Step5Bar-code shipping tag
LC4384B-75F256I
  • Package / Case
    256-BGA
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000B
  • Number of Terminations
    256
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Pin Count
    256
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B256
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Power Supplies
    2.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Number of I/O
    192
  • Clock Frequency
    111MHz
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Voltage Supply - Internal
    2.3V~2.7V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7.5ns
  • Number of Logic Elements/Blocks
    24
  • Height Seated (Max)
    2.1mm
  • Length
    17mm
  • Width
    17mm