  • LC4384B-5FN256C
LC4384B-5FN256C
advertisement
Manufacturer No:
LC4384B-5FN256C
HK JDW NO:
477-LC4384B-5FN256C
Package:
256-BGA
Datasheet:
LC4384B-5FN256C
Description:
1mm PMIC ispMACH? 4000B Series LC4384 2.5V 256-BGA
Purchasing and Inquiry
LC4384B-5FN256C Overview
There are 384 macro cells, which provide radio coverage via high-power cell towers, antennas or masts in a mobile phone network.The item is enclosed in a 256-BGA package.As a result, it has 192 I/O ports programmed.The device is programmed with 256 terminations.BOTTOMis the terminal position of this electrical part.It is powered by a voltage of 2.5V volts.It is a part of family [0].It is recommended that the chip be packaged by Tray.To ensure its reliability, the operating temperature is set to [0].Chips should be mounted by Surface Mount.The FPGA belongs to the ispMACH? 4000B series.It is programmed with 256 pins.It is also possible to find YESwhen using this device.In accordance with the [0], its related parts are listed.For high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].It is recommended that data be stored in [0].A Surface Mountis mounted on this electronic component.There is a maximum supply voltage of 2.7Vwhen the device is operating.Despite its minimal supply voltage of [0], it is capable of operating.A programmable I/O count of 48 has been recorded.It is important to make sure that the maximum frequency is less than 322MHz.The status of input signals is determined by 4dedicated inputs.In order to form a fundamental building block, there are 24 logic elements or cells.
LC4384B-5FN256C Features
256-BGA package
192 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
256 pin count
LC4384B-5FN256C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4384B-5FN256C CPLDs applications.
  • Custom state machines
  • Field programmable gate
  • INTERRUPT SYSTEM
  • State machine design
  • Preset swapping
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • Code converters
  • I/O expansion
  • Handheld digital devices
  • D/T registers and latches
Step5Bar-code shipping tag
LC4384B-5FN256C
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    256
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B256
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Max Supply Voltage
    2.7V
  • Min Supply Voltage
    2.3V
  • Operating Supply Current
    13.5mA
  • Number of I/O
    192
  • Nominal Supply Current
    13.5mA
  • Propagation Delay
    5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    24
  • Max Frequency
    322MHz
  • Voltage Supply - Internal
    2.3V~2.7V
  • Delay Time tpd(1) Max
    5ns
  • Height Seated (Max)
    2.1mm
  • Length
    17mm
  • Width
    17mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    256-BGA
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000B
  • JESD-609 Code
    e1
  • Number of Terminations
    256
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    250
  • Supply Voltage
    2.5V