  • LC4032B-75TN44C
LC4032B-75TN44C
advertisement
Manufacturer No:
LC4032B-75TN44C
HK JDW NO:
477-LC4032B-75TN44C
Package:
44-TQFP
Datasheet:
LC4032B-75TN44C
Description:
0.8mm PMIC ispMACH? 4000B Series LC4032 44 Pin 2.5V 44-TQFP
Purchasing and Inquiry
LC4032B-75TN44C Overview
A mobile phone network consists of 32macro cells, which are radio coverage cells served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).In the 44-TQFPpackage, you will find it.As a result, it has 30 I/O ports programmed.There are 44 terminations programmed into the device.There is a QUADterminal position on the electrical part in question.Power is provided by a supply voltage of 2.5V volts.It is a part of the family [0].It is recommended that the chip be packaged by Tray.It operates with the operating temperature of 0°C~90°C TJ to ensure its reliability.It is recommended that the chip be mounted by Surface Mount.The ispMACH? 4000Bseries comprises this type of FPGA.There are 44pins on the chip.This device also displays [0].In accordance with the [0], its related parts are listed.A digital circuit is built using 800gates.The supply voltage should be maintained at 2.5V for high efficiency.For storing data, it is recommended to use [0].Surface Mountis the mounting point of this electronic part.44pins are included in its design.It operates at a maximum supply voltage of 2.7V volts.In order for it to operate, a supply voltage of 2.3Vis required.This logic block consists of 2logic elements.A total of 100 Programmable I/Os are available.It is recommended that the maximal frequency be lower than 400MHz.It has 2dedicated inputs for detecting input signals.
LC4032B-75TN44C Features
44-TQFP package
30 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
44 pin count
44 pins
LC4032B-75TN44C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4032B-75TN44C CPLDs applications.
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • Custom shift registers
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Pattern recognition
  • Page register
  • ROM patching
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • Programmable polarity
  • TIMERS/COUNTERS
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
Step5Bar-code shipping tag
LC4032B-75TN44C
  • Package / Case
    44-TQFP
  • Number of Pins
    44
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000B
  • Number of Terminations
    44
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Max Supply Voltage
    2.7V
  • Min Supply Voltage
    2.3V
  • Operating Supply Current
    11.8mA
  • Number of I/O
    30
  • Nominal Supply Current
    11.8mA
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Max Frequency
    400MHz
  • Number of Programmable I/O
    100
  • Voltage Supply - Internal
    2.3V~2.7V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7.5ns
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm