  • L70QS035.V
L70QS035.V
advertisement
Manufacturer No:
L70QS035.V
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-L70QS035.V
Package:
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Datasheet:
L70QS035.V
Description:
FUS 700V SEMICONDUCTOR 35A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L70QS035.V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    POWR-SPEED™ L70QS
  • Size / Dimension
    1.000Diax4.375L 25.40mmx111.13mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Semiconductors
  • Current Rating (Amps)
    35A
  • Voltage - Rated AC
    700V