  • L16PLR10JGRNWHT
L16PLR10JGRNWHT
advertisement
Manufacturer No:
L16PLR10JGRNWHT
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-L16PLR10JGRNWHT
Package:
Datasheet:
L16PLR10JGRNWHT
Description:
Switch Accessories Illuminated GRN/WHT 12VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L16PLR10JGRNWHT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2015
  • Series
    L16
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    LED
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    12V
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Lens Size
    18.00mm Dia
  • Hole Diameter
    8.2 mm