  • L16PLS10CGRN
L16PLS10CGRN
advertisement
Manufacturer No:
L16PLS10CGRN
HK JDW NO:
239-L16PLS10CGRN
Package:
Datasheet:
L16PLS10CGRN
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators Illuminated GREEN 28VAC/DC
Step5Bar-code shipping tag
L16PLS10CGRN
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Published
    2015
  • Type
    Incandescent
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    28V
  • Current
    40mA
  • Lens Style
    Square with Flat Top
  • Lens Size
    15.20mm
  • Hole Diameter
    8.2 mm