  • L16PLT10BGRN
L16PLT10BGRN
advertisement
Manufacturer No:
L16PLT10BGRN
HK JDW NO:
239-L16PLT10BGRN
Package:
Datasheet:
L16PLT10BGRN
Description:
Switch Accessories Illuminated GREEN 14VAC/DC
Step5Bar-code shipping tag
L16PLT10BGRN
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Published
    2004
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Type
    Incandescent
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Depth
    18mm
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    14V
  • Current
    80mA
  • Lens Style
    Rectangle with Flat Top
  • Lens Size
    24.00mmx18.00mm
  • Hole Diameter
    8.2 mm
  • Lens Color
    Green
  • Nominal Supply Voltage (AC)
    1.414kV
  • Height
    37.8mm
  • Length
    24mm