  • KLZ2012MHR100HTD25
KLZ2012MHR100HTD25
advertisement
Manufacturer No:
KLZ2012MHR100HTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-KLZ2012MHR100HTD25
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 34743
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KLZ2012MHR100HTD25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KLZ-HR
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    884mOhm Max
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Current - Saturation
    200mA
  • Rated Current-Max
    0.3A
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm