  • KLZ1608AHR2R2WTD25
KLZ1608AHR2R2WTD25
advertisement
Manufacturer No:
KLZ1608AHR2R2WTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-KLZ1608AHR2R2WTD25
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 10473
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KLZ1608AHR2R2WTD25
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    325mOhm
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    10MHz
  • Current - Saturation
    130mA
  • Rated Current-Max
    0.5A
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT :30%
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KLZ-HR
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%