  • K822K15X7RK5TH5
K822K15X7RK5TH5
advertisement
Manufacturer No:
K822K15X7RK5TH5
HK JDW NO:
886-K822K15X7RK5TH5
Datasheet:
K822K15X7RK5TH5
Description:
Mono-Kap™ K 8200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K822K15X7RK5TH5
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Diameter
    500μm
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Thickness
    2.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C