  • K472K15X7RF5TL2
K472K15X7RF5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K472K15X7RF5TL2
HK JDW NO:
886-K472K15X7RF5TL2
Datasheet:
K472K15X7RF5TL2
Description:
Mono-Kap™ K 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 14785
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
K472K15X7RF5TL2
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    149.997327mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.6mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Length
    30mm
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    500μm
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Length
    4mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    2.6mm