  • K471K15X7RH5UK2
K471K15X7RH5UK2
advertisement
Manufacturer No:
K471K15X7RH5UK2
HK JDW NO:
886-K471K15X7RH5UK2
Datasheet:
K471K15X7RH5UK2
Description:
Mono-Kap™ K 470pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K471K15X7RH5UK2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    2.6mm