  • K470K15C0GF5TL2
K470K15C0GF5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K470K15C0GF5TL2
HK JDW NO:
886-K470K15C0GF5TL2
Datasheet:
K470K15C0GF5TL2
Description:
Mono-Kap™ K 47pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K470K15C0GF5TL2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Length
    4mm