  • K104K15X0UF53H5H
K104K15X0UF53H5H
advertisement
Manufacturer No:
K104K15X0UF53H5H
HK JDW NO:
886-K104K15X0UF53H5H
Datasheet:
K104K15X0UF53H5H
Description:
HOTcap® 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X0U 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~175°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 6853
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
K104K15X0UF53H5H
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HOTcap®
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X0U
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    X0U
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Length
    3.9878mm
  • Width
    2.5908mm