  • JMK432BJ107MU-T
JMK432BJ107MU-T
advertisement
Manufacturer No:
JMK432BJ107MU-T
HK JDW NO:
782-JMK432BJ107MU-T
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
JMK432BJ107MU-T
Description:
M 100μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
JMK432BJ107MU-T
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
    Yes
  • Height
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.138 3.50mm
  • Thickness
    3.5052mm