  • IXBOD1-25RD
IXBOD1-25RD
advertisement
Manufacturer No:
IXBOD1-25RD
Manufacturer:
IXYS
HK JDW NO:
415-IXBOD1-25RD
Package:
Radial
Datasheet:
IXBOD1-25RD
Description:
Quantity:
In Stock : 10
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IXBOD1-25RD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    BOD
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    High Voltage
  • Technology
    Mixed Technology
  • Current Rating
    900mA
  • Number of Circuits
    3
  • Hold Current
    30mA
  • Voltage - Clamping
    2500V 2.5kV