  • ISPLSI 2128VE-250LTN176
ISPLSI 2128VE-250LTN176
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2128VE-250LTN176
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2128VE-250LTN176
Package:
176-LQFP
Description:
3.3V 0.5mm PMIC ispLSI? 2000VE Series ISPLSI 2128 3.3V 176-LQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2128VE-250LTN176 Overview
In the mobile phone network, there are 128macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.It is contained in package [0].As a result, it has 128 I/O ports programmed.176terminations are programmed into the device.Its terminal position is QUAD.There is 3.3V voltage supply for this device.It belongs to the family [0].Trayis the packaging method.During operation, the operating temperature is kept at 0°C~70°C TA to ensure its reliability.Ideally, the chip should be mounted by Surface Mount.In this case, it is a type of FPGA belonging to the ispLSI? 2000VE series.In this chip, the 176pins are programmed.It is also possible to find YESwhen using this device.ISPLSI 2128contains its related parts.6000gates are devices that serve as building blocks for digital circuits.There are 32 logic elements/blocks.A total of 3.3V power supplies are needed to run it.In order to ensure proper operation, a maximum supply voltage (Vsup) of 3.6V is required.There are 4 dedicated inputs used to detect the status of input signals.If the supply voltage (Vsup) is greater than 3V, then the device will work properly.clock frequency should not exceed [0].
ISPLSI 2128VE-250LTN176 Features
176-LQFP package
128 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
176 pin count
3.3V power supplies
ISPLSI 2128VE-250LTN176 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2128VE-250LTN176 CPLDs applications.
  • Custom state machines
  • Software-driven hardware configuration
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • Synchronous or asynchronous mode
  • DMA control
  • Interface bridging
  • Address decoding
  • Handheld digital devices
  • LED Lighting systems
  • USB Bus
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2128VE-250LTN176
  • Package / Case
    176-LQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    176
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Pin Count
    176
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G176
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Clock Frequency
    158MHz
  • Propagation Delay
    6 ns
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Delay Time tpd(1) Max
    4ns
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    24mm
  • Width
    24mm