  • ISPLSI 2064VE-135LTN100
ISPLSI 2064VE-135LTN100
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2064VE-135LTN100
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2064VE-135LTN100
Package:
100-LQFP
Description:
3.3V 0.5mm PMIC ispLSI? 2000VE Series ISPLSI 2064 3.3V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2064VE-135LTN100 Overview
There are 64 macro cells, which provide radio coverage via high-power cell towers, antennas or masts in a mobile phone network.The item is packaged with 100-LQFP.In this case, there are 64 I/Os programmed.100terminations are programmed into the device.This electrical part has a terminal position of QUADand is connected to the ground.There is 3.3V voltage supply for this device.It belongs to the family [0].It is recommended that the chip be packaged by Tray.To ensure reliability, the device operates at a temperature of [0].It is mounted in the way of Surface Mount.In this case, it is a type of FPGA belonging to the ispLSI? 2000VE series.A chip with 100pins is programmed.The device can also be used to find [0].In accordance with the [0], its related parts are listed.In digital circuits, 2000gates serve as building blocks.There are 16 logic elements or blocks present.It runs on a voltage of 3.3Vvolts.3.6Vis the maximum supply voltage (Vsup).Voltage supply (Vsup) should be higher than 3V.It should not exceed 100MHzin terms of clockfrequency.
ISPLSI 2064VE-135LTN100 Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
100 pin count
3.3V power supplies
ISPLSI 2064VE-135LTN100 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2064VE-135LTN100 CPLDs applications.
  • Power up sequencing
  • Page register
  • Digital systems
  • Address decoders
  • Handheld digital devices
  • DMA control
  • Code converters
  • ROM patching
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Digital multiplexers
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2064VE-135LTN100
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Number of Terminations
    100
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    100
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G100
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Clock Frequency
    100MHz
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm