  • ISPLSI 2064VE-135LT100
ISPLSI 2064VE-135LT100
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2064VE-135LT100
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2064VE-135LT100
Package:
100-LQFP
Description:
3.3V 0.5mm PMIC ispLSI? 2000VE Series ISPLSI 2064 3.3V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2064VE-135LT100 Overview
In the mobile phone network, there are 64macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.The item is packaged with 100-LQFP.The device is programmed with 64 I/Os.Terminations of devices are set to [0].The terminal position of this electrical part is QUAD, which serves as an important access point for passengers or freight.A voltage of 3.3Vprovides power to the device.It belongs to the family [0].It is recommended that the chip be packaged by Tray.During operation, the operating temperature is kept at 0°C~70°C TA to ensure its reliability.It is mounted in the way of Surface Mount.The ispLSI? 2000VEseries FPGA is one of these types.It has 100pins programmed.It is also characterized by YES.There are related parts in [0].It is possible to construct digital circuits using 2000gates, which are devices that serve as building blocks.There are a total of 16 logic elements or blocks.It operates from 3.3V power supplies.Initially, the maximum supply voltage (Vsup) is 3.6V.Vsup (supply voltage) must be greater than 3V.This device should not have an clock frequency greater than 100MHz.
ISPLSI 2064VE-135LT100 Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
100 pin count
3.3V power supplies
ISPLSI 2064VE-135LT100 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2064VE-135LT100 CPLDs applications.
  • Wireless Infrastructure Base Band Unit and Remote Radio Unit
  • I/O expansion
  • Interface bridging
  • Synchronous or asynchronous mode
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Dedicated input registers
  • ROM patching
  • Programmable power management
  • DDC INTERFACE
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2064VE-135LT100
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
  • Number of Terminations
    100
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    100
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G100
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Clock Frequency
    100MHz
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm