  • ISPLSI 2064A-80LJN84I
ISPLSI 2064A-80LJN84I
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2064A-80LJN84I
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2064A-80LJN84I
Description:
5V 1.27mm PMIC ispLSI? 2000A Series ISPLSI 2064 5V 84-LCC (J-Lead)
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2064A-80LJN84I Overview
64macrocells exist, which are cells in a mobile phone network that are primarily composed of high-power towers, antennas, or masts.The product is contained in a 84-LCC (J-Lead) package.This device has 64 I/O ports programmed into it.Terminations of devices are set to [0].There is a QUADterminal position on the electrical part in question.It is powered by a voltage of 5V volts.It is a part of the family [0].It is packaged in the way of Tube.During operation, the operating temperature is kept at -40°C~85°C TA to ensure its reliability.Ensure that the chip is mounted by Surface Mount.This type of FPGA is a part of the ispLSI? 2000A series.A chip with 84pins is programmed.This device is also capable of displaying [0].You can find its related parts in the [0].The 2000gates serve as building blocks for digital circuits.16logic blocks/elements are present.In order for the device to operate, it requires 5V power supplies.The maximal supply voltage (Vsup) reaches 5.5V.In order to operate properly, the supply voltage (Vsup) should be greater than 4.5V.Its clock frequency should not exceed 57MHz.
ISPLSI 2064A-80LJN84I Features
84-LCC (J-Lead) package
64 I/Os
The operating temperature of -40°C~85°C TA
84 pin count
5V power supplies
ISPLSI 2064A-80LJN84I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2064A-80LJN84I CPLDs applications.
  • Address decoders
  • TIMERS/COUNTERS
  • Field programmable gate
  • Protection relays
  • Pattern recognition
  • Dedicated input registers
  • Reset swapping
  • Wireless Infrastructure Base Band Unit and Remote Radio Unit
  • Digital multiplexers
  • Software-Driven Hardware Configuration
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2064A-80LJN84I
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    ispLSI® 2000A
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    84
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
  • Clock Frequency
    57MHz
  • Propagation Delay
    18.5 ns
  • Voltage Supply - Internal
    4.5V~5.5V
  • Delay Time tpd(1) Max
    15ns
  • Height Seated (Max)
    4.572mm