  • ISPLSI 2064A-125LJ84
ISPLSI 2064A-125LJ84
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2064A-125LJ84
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2064A-125LJ84
Description:
5V 1.27mm PMIC ispLSI? 2000A Series ISPLSI 2064 5V 84-LCC (J-Lead)
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2064A-125LJ84 Overview
There are 64 macro cells. A macro cell is a cell in a mobile phone network that provides radio coverage through the use of a high-power cell site (tower, antenna or mast).It is contained in package [0].There are 64 I/Os programmed in it.There is a 84terminations set on devices.Its terminal position is QUAD.A voltage of 5Vprovides power to the device.It is a part of family [0].It is recommended that the chip be packaged by Tube.During operation, the operating temperature is kept at 0°C~70°C TA to ensure its reliability.The chip should be mounted by Surface Mount.The FPGA belongs to the ispLSI? 2000A series.The chip is programmed with 84 pins.It is also characterized by YES.The ISPLSI 2064can be used to identify its related parts.In digital circuits, 2000gates serve as building blocks.This logic block consists of 16logic elements.It runs on a voltage of 5Vvolts.5.25Vis the maximum supply voltage (Vsup).It is recommended that the supply voltage (Vsup) be greater than 4.75V.A frequency of 100MHzshould not be exceeded by its clock.
ISPLSI 2064A-125LJ84 Features
84-LCC (J-Lead) package
64 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
84 pin count
5V power supplies
ISPLSI 2064A-125LJ84 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2064A-125LJ84 CPLDs applications.
  • Multiple Clock Source Selection
  • Preset swapping
  • POWER-SAVING MODES
  • Random logic replacement
  • D/T registers and latches
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • Custom state machines
  • Timing control
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • Multiple DIP Switch Replacement
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2064A-125LJ84
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Series
    ispLSI® 2000A
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    84
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Additional Feature
    YES
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Clock Frequency
    100MHz
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Voltage Supply - Internal
    4.75V~5.25V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7.5ns
  • Height Seated (Max)
    4.572mm