  • ISPLSI 2032VE-180LTN48
ISPLSI 2032VE-180LTN48
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2032VE-180LTN48
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2032VE-180LTN48
Package:
48-LQFP
Description:
3.3V 0.5mm PMIC ispLSI? 2000VE Series ISPLSI 2032 3.3V 48-LQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2032VE-180LTN48 Overview
There are 32 macro cells, which are cells in a mobile phone network that provides radio coverage served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).The item is packaged with 48-LQFP.The device is programmed with 32 I/Os.It is programmed to terminate devices at [0].This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.Power is supplied by a voltage of 3.3V volts.The part is included in Programmable Logic Devices.Package the chip by Tray.The device operates at a temperature of 0°C~70°C TAin order to ensure its reliability.Ensure that the chip is mounted by Surface Mount.As part of the ispLSI? 2000VEseries, it is a type of FPGA.Chips are programmed with 48 pins.This device can also display [0].The ISPLSI 2032indicates that related parts can be found.There are 1000 gates, which are devices that acts as a building block for digital circuits. 8logic elements/blocks exist.It runs on a voltage of 3.3Vvolts.3.6Vis the maximum supply voltage (Vsup).It is recommended that the supply voltage (Vsup) be greater than 3V.
ISPLSI 2032VE-180LTN48 Features
48-LQFP package
32 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
48 pin count
3.3V power supplies
ISPLSI 2032VE-180LTN48 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032VE-180LTN48 CPLDs applications.
  • State machine control
  • Custom shift registers
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • LED Lighting systems
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • ANALOG-TO-DIGITAL CONVERTOR (ADC)
  • Software-driven hardware configuration
  • I/O expansion
  • Complex programmable logic devices
  • Cross-Matrix Switch
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2032VE-180LTN48
  • Delay Time tpd(1) Max
    5ns
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    48-LQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    ispLSI® 2000VE
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    48
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    48
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V