  • ISPLSI 2032E-110LT44
ISPLSI 2032E-110LT44
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2032E-110LT44
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2032E-110LT44
Package:
44-TQFP
Description:
5V PMIC ispLSI? 2000E Series ISPLSI 2032 5V 44-TQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2032E-110LT44 Overview
There are 32 macro cells. A macro cell is a cell in a mobile phone network that provides radio coverage through the use of a high-power cell site (tower, antenna or mast).In the 44-TQFPpackage, you will find it.It is equipped with 32I/O ports.The termination of a device is set to [0].Its terminal position is QUAD.An electrical supply voltage of 5V is used to power it.There is a part in the family [0].It is recommended that the chip be packaged by Tray.It operates with the operating temperature of 0°C~70°C TA to ensure its reliability.Ideally, the chip should be mounted by Surface Mount.FPGAs belonging to the ispLSI? 2000Eseries contain this type of chip.The chip is programmed with 44 pins.There are related parts in [0].In digital circuits, 1000gates serve as building blocks.A total of 8logic elements/blocks are present.Currently, it is powered by 5Vsources.The maximal supply voltage (Vsup) reaches 5.25V.Vsup (supply voltage) must be greater than 4.75V.It is recommended that the clock frequency not exceed 77MHz.
ISPLSI 2032E-110LT44 Features
44-TQFP package
32 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
44 pin count
5V power supplies
ISPLSI 2032E-110LT44 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032E-110LT44 CPLDs applications.
  • Parity generators
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • ANALOG-TO-DIGITAL CONVERTOR (ADC)
  • TIMERS/COUNTERS
  • Handheld digital devices
  • Digital designs
  • INTERRUPT SYSTEM
  • Power automation
  • Synchronous or asynchronous mode
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2032E-110LT44
  • Package / Case
    44-TQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    ispLSI® 2000E
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    44
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    44
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G44
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
    32
  • Clock Frequency
    77MHz
  • Propagation Delay
    13 ns
  • Voltage Supply - Internal
    4.75V~5.25V
  • Delay Time tpd(1) Max
    10ns
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm