  • ISPLSI 2032A-135LJN44
ISPLSI 2032A-135LJN44
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2032A-135LJN44
Manufacturer:
Lattice Semiconductor
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2032A-135LJN44
Package:
44-LCC (J-Lead)
Description:
5V 1.27mm PMIC ispLSI? 2000A Series ISPLSI 2032 5V 44-LCC (J-Lead)
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2032A-135LJN44 Overview
Currently, there are 32 macro cells, which are low-power cell sites (towers, antennas, masts) that serve as radio coverage.In the 44-LCC (J-Lead)package, you will find it.It is equipped with 32I/O ports.The termination of a device is set to [0].Its terminal position is QUAD.The device is powered by a voltage of 5V volts.The part is included in Programmable Logic Devices.It is packaged in the way of Tube.The temperature at which it operates is set to 0°C~70°C TAin order to ensure its reliability.It is mounted in the way of Surface Mount.In FPGA terms, it is a type of ispLSI? 2000Aseries FPGA.The chip is programmed with 44 pins.If you use this device, you will also find [0].According to the ISPLSI 2032, its related parts can be found.1000gates are devices that serve as building blocks for digital circuits.There are 8 logic elements or blocks present.A power supply of 5Vvolts is required to operate this device.5.25Vrepresents the maximal supply voltage (Vsup).It is important that the supply voltage (Vsup) exceeds 4.75VV.It is recommended that the clock frequency not exceed 100MHz.
ISPLSI 2032A-135LJN44 Features
44-LCC (J-Lead) package
32 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
44 pin count
5V power supplies
ISPLSI 2032A-135LJN44 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032A-135LJN44 CPLDs applications.
  • State machine control
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • I/O expansion
  • Power automation
  • Code converters
  • POWER-SAVING MODES
  • Interface bridging
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Dedicated input registers
  • Multiple DIP Switch Replacement
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2032A-135LJN44
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    44-LCC (J-Lead)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2000
  • Series
    ispLSI® 2000A
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    44
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    ISPLSI 2032
  • Pin Count
    44
  • JESD-30 Code
    S-PQCC-J44
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Programmable Type
    In System Programmable
  • Number of I/O
    32
  • Clock Frequency
    100MHz
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Number of Gates
    1000
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    32
  • JTAG BST
    NO
  • Voltage Supply - Internal
    4.75V~5.25V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7.5ns
  • Number of Logic Elements/Blocks
    8
  • Height Seated (Max)
    4.572mm