  • IRH-5/30-T110PVF-C
IRH-5/30-T110PVF-C
advertisement
Manufacturer No:
IRH-5/30-T110PVF-C
HK JDW NO:
540-IRH-5/30-T110PVF-C
Package:
Half Brick
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IRH-5/30-T110PVF-C
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    150W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    160V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    57.6V
  • Current - Output (Max)
    30A
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Half Brick
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    IRH (150W)
  • Size / Dimension
    2.29Lx2.20W x 12.7 H 58.2mmx55.9mmx12.7mm