  • IFL04-200NB300X200
IFL04-200NB300X200
advertisement
Manufacturer No:
IFL04-200NB300X200
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-IFL04-200NB300X200
Purchasing and Inquiry
IFL04-200NB300X200 Overview
IFL04-200NB300X200 Features
Shielding Sheet
IFL series
IFL04-200NB300X200 Applications
There are a lot of TDK Corporation IFL04-200NB300X200 RFI & EMI Materials applications.
  • Smart Meters
  • Industrial Logger
  • Fitness
  • Receive
  • Power Amplifier
  • LED Lighting
  • LoT applications
  • Digital Remote
  • Automotive
  • Home and Security
Step5Bar-code shipping tag
IFL04-200NB300X200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Shape
    Rectangular
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2013
  • Series
    IFL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Shielding Sheet
  • Max Operating Temperature
    185°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    200μm
  • Adhesive
    Non-Conductive, Single Sided
  • Length
    11.811 300.00mm
  • Width
    7.874 200.00mm
  • Thickness
    203.2μm
  • Thickness - Overall
    0.008 0.20mm