  • IDT23S05T-1DCG8
IDT23S05T-1DCG8
advertisement
Manufacturer No:
IDT23S05T-1DCG8
HK JDW NO:
378-IDT23S05T-1DCG8
Package:
SOIC
Datasheet:
IDT23S05T-1DCG8
Description:
2.5V 133MHz Clock Generators 8 Pins SOIC 8 Terminals Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
IDT23S05T-1DCG8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Clock Drivers
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Power Supplies
    2.5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Number of Circuits
    1
  • Frequency (Max)
    133MHz
  • Family
    23S
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Input
    LVTTL
  • Logic IC Type
    PLL BASED CLOCK DRIVER
  • Max I(ol)
    0.008 A
  • Same Edge Skew-Max (tskwd)
    0.25 ns
  • Number of True Outputs
    4
  • Length
    4.9276mm
  • Width
    3.937mm