  • HVR3700002304JR500
HVR3700002304JR500
advertisement
Manufacturer No:
HVR3700002304JR500
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-HVR3700002304JR500
Package:
Axial
Description:
2.3MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HVR3700002304JR500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2016
  • Series
    HVR37
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.394L 4.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.3MOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W