  • HT222M1AB-1322(E)
HT222M1AB-1322(E)
advertisement
Manufacturer No:
HT222M1AB-1322(E)
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-HT222M1AB-1322(E)
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
2.2mF Capacitor 20% Axial
Step5Bar-code shipping tag
HT222M1AB-1322(E)
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    2.2mF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Length
    30mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    132mOhm
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Diameter
    13mm
  • Height
    22mm