  • HMK325BJ154KN-T
HMK325BJ154KN-T
advertisement
Manufacturer No:
HMK325BJ154KN-T
HK JDW NO:
782-HMK325BJ154KN-T
Package:
1210
Datasheet:
Description:
150nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
HMK325BJ154KN-T
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TAPE, EMBOSSED
  • Depth
    2.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    100V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.2mm