  • HM72B-12100HLFTR13
HM72B-12100HLFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM72B-12100HLFTR13
HK JDW NO:
860-HM72B-12100HLFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM72B-12100HLFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Series
    HM72B-12
  • Size / Dimension
    0.539Lx0.512W 13.70mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    9.9A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    9.9A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    19.2mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    15A
  • Height
    6.5024mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    13.6906mm
  • Width
    13.0048mm