  • 07HVP-221K-51
07HVP-221K-51
advertisement
Manufacturer No:
07HVP-221K-51
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-07HVP-221K-51
Package:
Datasheet:
07HVP-221K-51
Description:
Quantity:
In Stock : 1700
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
07HVP-221K-51
  • Type
    Parameter
    Select All
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Resistance
    520mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    700 μm
  • Inductance
    220 μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • Max DC Current
    1.1A
  • Frequency - Self Resonant
    3.14MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    520mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    220 µH
  • Diameter
    8.3mm
  • Length
    10mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Tolerance
    10%