  • HI0603R300R-10
HI0603R300R-10
advertisement
Manufacturer No:
HI0603R300R-10
HK JDW NO:
449-HI0603R300R-10
Datasheet:
HI0603R300R-10
Description:
Ind Chip Bead Mono-Layer 30 Ohm 100MHz Ferrite 5A 0603 T/R
Step5Bar-code shipping tag
HI0603R300R-10
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Impedance
    30Ohm
  • Max DC Current
    5A
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Current Rating (Max)
    5A
  • Impedance @ Frequency
    30Ohms @ 100MHz
  • Height
    787.4μm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    787.4μm
  • Height (Max)
    0.032 0.80mm