  • HFW30R-2STAE1HLF
HFW30R-2STAE1HLF
advertisement
Manufacturer No:
HFW30R-2STAE1HLF
HK JDW NO:
44-HFW30R-2STAE1HLF
Description:
HFW-R Series FPC Contacts, Bottom Tape & Reel (TR) 0.039 1.00mm Solder 30 Positions Surface Mount, Right Angle Gold -55°C~105°C 1A
Step5Bar-code shipping tag
HFW30R-2STAE1HLF
  • Housing Material
    Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled, Halogen Free
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
    HFW-R
  • JESD-609 Code
    e4
  • Voltage - Rated
    100V
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Contact Finish
    Gold
  • Flat Flex Type
    FPC
  • Connector/Contact Type
    Contacts, Bottom
  • Cable End Type
    Tapered
  • Height Above Board
    0.075 1.90mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.30mm