  • H8698RBDA
H8698RBDA
advertisement
Manufacturer No:
H8698RBDA
HK JDW NO:
792-H8698RBDA
Datasheet:
H8698RBDA
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 698Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H8698RBDA
    Select All
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TAPE
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    30mm
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Diameter
    2.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    698Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    350V