  • H84K64BZA
H84K64BZA
advertisement
Manufacturer No:
H84K64BZA
HK JDW NO:
792-H84K64BZA
Datasheet:
H84K64BZA
Description:
FIXED RESISTOR, 4.64kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H84K64BZA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.64kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.6 mm