  • H826R7BDA
H826R7BDA
advertisement
Manufacturer No:
H826R7BDA
HK JDW NO:
792-H826R7BDA
Datasheet:
H826R7BDA
Description:
FIXED RESISTOR, 26.7Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H826R7BDA
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    26.7Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.6 mm