  • H818K7BCA
H818K7BCA
advertisement
Manufacturer No:
H818K7BCA
HK JDW NO:
792-H818K7BCA
Datasheet:
H818K7BCA
Description:
FIXED RESISTOR, 18.7kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H818K7BCA
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    18.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.6 mm