  • H8187RBZA
H8187RBZA
advertisement
Manufacturer No:
H8187RBZA
HK JDW NO:
792-H8187RBZA
Datasheet:
H8187RBZA
Description:
FIXED RESISTOR, 187Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H8187RBZA
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    187Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TAPE
  • Technology
    THIN FILM
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.6 mm