  • H813R3DZA
H813R3DZA
advertisement
Manufacturer No:
H813R3DZA
HK JDW NO:
792-H813R3DZA
Datasheet:
H813R3DZA
Description:
FIXED RESISTOR, 13.3Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H813R3DZA
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    13.3Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.6 mm