  • H812R1DYA
H812R1DYA
advertisement
Manufacturer No:
H812R1DYA
HK JDW NO:
792-H812R1DYA
Datasheet:
H812R1DYA
Description:
FIXED RESISTOR, 12.1Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 207
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
H812R1DYA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    12.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.6 mm