  • H8110KFZA
H8110KFZA
advertisement
Manufacturer No:
H8110KFZA
HK JDW NO:
792-H8110KFZA
Datasheet:
H8110KFZA
Description:
FIXED RESISTOR, 110kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H8110KFZA
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    110kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C